درحال مشاهده: مدل سازی اطلاعات ساختمان - بررسی تحلیل انرژی و شبیه سازی نور برای مدرسه سبز بر اساس مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)

مدل سازی اطلاعات ساختمانhttp://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/625/1874187/2111min.jpg

ادعونیاهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

بررسی تحلیل انرژی و شبیه سازی نور برای مدرسه سبز بر اساس مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)

پنجشنبه 15 شهریور 1397
06:50
امیرحسین ستوده بیدختی
مقاله بررسی تحلیل انرژی و شبیه سازی نور برای مدرسه سبز بر اساس مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)
  فرناز جلایی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی،
  بهروز منصوری - استادیار دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی،
چکیده مقاله:
به طور کلی مصرف انرژی بالا در ساختمان ها امری شناخته شده می باشد؛ بنابراین کارفرمایان، معماران و مهندسین لازم است توجه بیشتری در مورد پایداری و کارایی انرژی پروژه های پیشنهادی داشته باشند. در طول سا ل ها، ابزارهای تحلیل انرژی توسط طراحان برای طراحی ساختمان های کارآمد از نظر مصرف انرژی استفاده شده است. به طور کلی، تجزیه و تحلیل انرژی برای این نوع امکانات بیشتر در پایان مرحله طراحی که مولفه ها و عناصر آن ها قبلا انتخاب شده اند انجام می شود. با این وجود، تجزیه و تحلیل مصرف انرژی این مولفه ها در مرحله طراحی مفهومی برای تصمیم گیری های مربوط به انتخاب مناسب ترین جایگزین طراحی شده است که باعث ایجاد یک ساختمان با صرفه جویی درمصرف انرژی می شود. مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) دارای قابلیت کمک به کاربران برای ارزیابی جایگزین های طراحی متفاوت و انتخاب استراتژی های حیاتی انرژی و سیستم ها در مرحله طراحی مفهومی پروژه های پیشنهادی است. علاوه بر این، با استفاده از ابزار BIM، طراحان می توانند مواد اولیه مناسب را در مراحل اولیه طراحی انتخاب کرده و تصمیمات مربوط به انرژی را که بر کل چرخه حیات ساختمان اثر می گذارد را اخذ نمایند. این مقاله در نظر دارد ضمن ارایه قابلیت های فناوری مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) در مدیریت و ذخیره اطلاعات ساختمان، کاربردهای این فناوری را در شبیه سازی روشنایی و تحلیل انرژی ساختمان ارزیابی کند.
کلیدواژه‌ها:
ساختمان سبز، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، استاندارد LEED، تحلیل انرژی، شبیه سازی نور.


مدل سازی اطلاعات ساختمان - بررسی تحلیل انرژی و شبیه سازی نور برای مدرسه سبز بر اساس مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)


مدل سازی اطلاعات ساختمان - بررسی تحلیل انرژی و شبیه سازی نور برای مدرسه سبز بر اساس مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM),Iran Building Information Modeling ,Building Information Modeling,مدل سازی اطلاعات ساختمان ,مدل سازی اطلاعات ساختمان ایران
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مدل سازی اطلاعات ساختمان است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic